Irtószermentes módszerek, kártevők élve befogása
Munkáink során gyakran találkozunk olyan esetekkel, amikor a mérgező anyagokat és ölőhatású módszereket nem alkalmazhatunk.
A sok problémát okozó urbanizálódott nyest esetében nem használhatóak ölöhatású módszerek, ugyanis a nyest nem számít kártevőnek, pusztítása nem engedélyezett. Ugyanez a helyzet a sün, görény, menyét, pele esetében is, sőt egyes fajokat az állatvédelmi törvény is véd. A legtöbb bosszúságot azonban a kóbor macskák és kutyák okozhatják.
Állatbarátok sokszor kérik patkány és egér irtásakor is, hogy az állatok ne pusztuljanak el.
Megoldás az ilyen esetekben, ha egy mechanikus befogócsapda alkalmazásával befogjuk a problémás állatokat, majd egy olyan élőhelyen szabadítjuk őket, ahol nem okozhatnak kárt.
A különböző állatok esetében a csapda mérete változik, továbbá a csalétek.
Állatbarát egérirtás, billenős csapóajtós egércsapdával (kifejezetten lakossági igényekre szabott szolgáltatás).
Minden esetben azonos a csapdázás módja: a kártevő számára vonzó táplálékot helyezünk a ketrecbe. Az állat a csalétek becserkészése közben kiold egy egyszerű mechanikus szerkezetet, ekkor a csapda ajtaja lecsapódik, az állat fogságba esik.
Nyest befogása, élvefogó ketrec használatával.
Nyest befogása, élvefogó ketrec használatával.
Patkány befogása, patkánycsapda használatával.
Kóbor macska befogása, macskacsapda használatával.
Görény csapdázás, élvefogással.
Sündisznó befogása, élvefogó csapdával.
Mókus befogása, élvefogó csapdával.
A befogott állatokat a csapdával együtt el kell szállítani a területről, majd új élőhelyen szabadítani őket. Patkány és nyest esetében a lakott területtől minél távolabb történő szabadítás a célszerű, sündisznó fogásakor szintén. Az elvadult háziállatok esetében a menhelyekre, állatfarmokra való elszállítás a megoldás.
Kártevő állatok befogása, állatbarát módon, élvefogó ketrec kihelyezése.